Меню

Зміна істотних умов праці як наслідок прийняття Постанови КМУ № 88 від 25.03.2014 р.

После Постановления Кабмина 88 от 25.03 2014 "Про внесение изменений к п.1 Постановления Кабмина от 23.03.2011 377," администрация школы издала приказ об изменении существенных условий оплаты труда, можно-ли уменьшение размера премии считать существенным изменением условий труда? Должен ли указываться период действия этого приказа?

Консультує Кирило РУБАНОВСЬКИЙ, адвокат,

член Всеукраїнської коаліції з надання

правової допомоги, експерт з правових питань

Агентства з розвитку приватної ініціативи

Відповідно до п. 1 постанови КМУ від 23.03.2011 р. №373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» педагогічним працівникам зазначених закладів встановлювалась надбавка у фіксованому розмірі 20 % посадового окладу. Зміни, внесені постановою КМУ від 25.03.2014 р. № 88, передбачають, що розмір надбавки педагогічним працівникам 20% посадового окладу є граничним, а конкретний розмір надбавки встановлюється керівником закладу (установи) у межах фонду оплати праці. Зазначені зміни набрали чинності з 11.04.2014 р., і їх дія необмежена у часі. Як передбачено ст 32 Кодексу законів про працю України передбачає, у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці, до яких, зокрема, належать системи та розміри оплати праці. Про зміну істотних умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці. Відповідно до ст. 2 ЗУ «Про оплату праці» надбавки, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій входять до структури заробітної плати як додаткова заробітна плата. Виходячи з наведеного, вважаємо, що зменшення розміру надбавки педагогічним працівникам є зміною істотних умов праці і працівники мають попереджатися про таку зміну не пізніше ніж за два місяці до її запровадження. Водночас, оскільки постанова КМУ від 25.03.2014 р. № 88 не має обмеженого строку дії, наказ, виданий на підставі даної постанови також може не мати визначеного строку чинності.

Ще статті в цій рубриці

Що вважається вихідним днем при ноповному робочому тижні?

Автор: Наталія Піддубна

Юрист консультує з приводу того, що вважається вихідним днем при ноповному робочому тижні та чи переносяться святковий день якщо він припадає на день, в який робота не проводиться.

Теги: безоплатна правова допомога, вихідний, неповний робочий тиждень

Чи можна звільнити працівника, що працює за контрактом, у період його тимчасової непрацездатності?

Автор: Наталія Піддубна

Юрист діє відповідь на поставлене запитання грунтуючись на нормах законодавства, рішенні Конституційного Суду України та постанові пленуму Верховного Суду України.

Теги: безоплатна правова допомога, контракт, звільнення

Відпустка по догляду за дитиною для бабусі

Автор: Наталія Піддубна

Юрист консультує, коли бабуся може скористатись відпусткою по догляду за дитино до трьох років? Яким чином оформити належні документи?

Теги: безоплатна правова допомога, відпустка для матері, відпустка для бабусі

Обов'язки роботодавця при звільненні жінки, що перебуває у відпустці по догляду за дитиною у зв'язку з ліквідацією підприємства

Автор: Наталія Піддубна

Юрист розповідає, якими є обов'язки роботодавця, якщо він звільняє жінку, що перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у зв'язку з ліквідацією підприємства.

Теги: безоплатна правова допомога, ліквідація підприємства, відпустка для матері

Як прийняти на роботу іноземця?

Автор: Роман Савко

В статті йде мова про порядок отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, а також про категорії осіб, що не потребують дозволу для працевлаштування в Україні.

Теги: працевлаштування, безоплатна правова допомога, праця іноземців

Поновлення на роботі працівника, якщо підприємство перебуває у стані ліквідації

Автор: Наталія Піддубна

Автор роз'яснює порядок виплати працівникові, який був незаконно звільнений і поновлений на займаній посаді рішенням суду, середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу, якщо підприємство перебуває у стані ліквідації.

Теги: поновлення на роботі, ліквідація підприємства, вимушений прогул

Не пускають у відпустку!

Автор: Піддубна Наталія

Юрист нагадує, що згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України «Про відпустки» забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

Теги: відпустка, гроші за відпустку

У працевлаштуванні відмовили

Автор: Піддубна Наталія

Юрист інформує про те, як працівнику захистити свої права, перебуваючи на випробувальному терміні.

Теги: випробувальний термін, працевлаштування

Лікарняний під час відпустки

Автор: Піддубна Наталія

Юрист роз'яснює, чи виплачується допомога з тимчасовій непрацездатності працівнику, який перебував на лікарняному під час відпустки.

Теги: лікарняний, відпустка

Індексація на невиплачену зарплату

Автор: Альона Романова

Юрист інформує про особливості індексацї заробітної плати і на підставі яких норм законодавства така індексація відбувається.

Теги: індексація зарплати, невиплачена зарплата

Як домогтися плати за використання власного авто зі службовою метою?

Автор: Наталія Піддубна

Юрист радить не забувати, що домовленість між підприємством і працівником про використання автомобіля та компенсація за його використання має оформлятися наказом на підприємстві, обумовлюватись у трудовому договорі та договором оренди або договором про компенсацію за використання автомобіля.

Теги: плата за використання авто, службове авто

Чи можна брати на роботу студентів-іноземців?

Автор: Наталія Піддубна

Юрист консультує, яких законодавчих умов слід дотримуватися підприємцю при працевлаштуванні студента-іноземця.

Теги: робота студента-іноземця

Чи можна звільнити вагітну жінку?

Автор: Альона Романова

Трудове законодавство України досить добре захищає трудові права вагітних: це і їх права щодо виконання своїх трудових обов´язків, відпустки та лікарняних, розміру і порядку розрахунку декретних та ін. Проте інколи трапляються ситуації, коли вагітна жінка дещо "зловживає" своїм станом і фактично чи не в повному обсязі не виконує свої посадові обов'язки. Як в такому разі може чинити роботодавець?

Теги: захист прав вагітних, звільнити вагітну жінку

Останні новини