Меню
В Одесі правники обговорювали шляхи підвищення ефективності примусового виконання

В Одесі правники обговорювали шляхи підвищення ефективності примусового виконання

Четвер, 28 грудня 2017 р.

26 грудня 2017 року в Одесі за сприяння Одеського окружного адміністративного суду та управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Одеській області відбувся круглий стіл присвячений реформам примусового виконання рішень.

Участь у заході взяли судді судів різних юрисдикцій Одеси, державні та приватні виконавці, правники та громадські активісти.

Учасники обговорили законодавчі та інституційні перепони, що заважають успішному впровадженню реформ у сфері примусового виконання рішень.   

Зокрема, виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги відзначив, що нині Україна займає одне із перших місць за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини. При цьому, левова частка всіх звернень складають заяви щодо неефективного або занадто тривалого виконання рішень національних судів. Пілотне рішення ЄСПЛ від 2009 року "Юрій Іванов проти України" досі невиконане.

Голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук розкрив основні новелли, що стосуються виконання рішень судів у адміністративних справах згідно оновленого процесуального законодавства. Також він наголосив на необхідності пошуку ефективних шляхів комунікації судів адміністративної юрисдикції та органів ДВС до створення єдиної судової інформаційної системи.

Представник управління державної виконавчої служби Віктор Пономарьов назвав основні перепони реформи примусового виконання. Серед них зокрема наявність мораторіїв щодо стягнення на майно, відсутність можливості оперативного виявлення та накладення арешту на певні види майна боржника, низький рівень оплати праці державних виконавців та віддтік кадрів із системи.

Також учасники обговорили стан запровадження інституту приватних виконавців. Серед поточних проблем мала кількість приватних виконавців по Україні, неузгодженість порядку передачі виконавчого провадження від державного до приватного виконавця, неврегульованість питання одночасного звернення на одне і теж майно приватним та державним виконавцем.   

Захід відбувся в рамках проекту «Ефективне виконання судових рішень – ключ до успішного завершення судової реформи», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів через програму MATRA.

Нове у базі знань

Жовтень 29
Люстрація в національному законодавстві та міжнародному праві

Роман Рачок, керівник напрямку "Моніторинг влади", Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги

Жовтень 29
Люстрація суддів – реалії та перспективи

Андрій Бурий, Фонд "Право і демократія"

Жовтень 29
Люстрація в європейських країнах

Роман Рачок, керівник напрямку "Моніторинг влади", Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги