Меню
В Одеському  окружному адміністартивному суді пройшов тренінг для виконавців-1

В Одеському окружному адміністративному суді пройшов тренінг для виконавців

Субота, 23 червня 2018 р.

Одеський окружний адміністративний суд регулярно проводить різні навчальні форуми та семінари. Цього разу раз в в суді відбувся тренінг на тему: «Примусове виконання рішень: сучасний досвід та кращі практики».

Організатор заходу - благодійна організація «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги», за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів у співпраці з Інститутом права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України.

Участь у форумі взяли державні виконавці, адвокати та науковці. Метою тренінгу було обговорити зміни в законодавстві, що стосуються виконання судових рішень, і обмінятися думками, а також практичними порадами щодо того, як підвищити ефективність примусового виконання судових рішень.

Першим c вітальним словом до гостей звернувся голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук. Він подякував усім, хто приїхав, щоб взяти участь у заході, підкресливши, що знає, наскільки завантажені зараз судові виконавці (у провадженні кожного знаходяться сотні справ) і як складно їм знайти вільний час.

- На мій погляд, зараз виконувати свої обов'язки і судовим виконавцям, і суддям, в порівнянні з попередніми роками, стало набагато складніше, - підкреслив глава суду. - Безумовно, зараз саме в руках виконавців є можливість довести, що суди в Україні не просто виносять рішення, а ці рішення виконуються.

За словами Олега Глуханчука, одним з основних проблемних питань виконання рішень адміністративних судом є невиконання суб'єктами владних повноважень судових рішень, поверхневий підхід та створення ними уявних, формальних перешкод для виконання судових рішень. Голова суду додав, що раніше процес виконання судових рішень був простіше і з тієї причини, що виконавча служба не була окремим органом, а була частиною судової системи.

- Виконавець завжди був поруч з суддею, швидко дізнавався про що виносяться рішеннях. А зараз на взаємодію і передачу інформації від суду в службу йде певний час, що, звичайно, затягує, і іноді ускладнює процес. Але я вважаю, що ми не повинні скаржитися на наявні недоробки в законодавстві, а вчитися працювати в тих умовах, які є і робити це максимально швидко, якісно і ефективно. Саме заради цього ми і організовуємо подібні тренінги, - заявив Олег Глуханчук.

Виконавчий директор БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» Віталій Місяць подякував голові ООАС за запрошення і прийом, і розповів, що проект, який зараз реалізується спільно з Міністерством юстиції спрямований в першу чергу на підвищення кваліфікації судових виконавців, і як результат підвищення ефективності роботи всієї системи.

- Варто визнати, що на сьогоднішній день виконання судових рішень в нашій країні знаходиться не на найвищому рівні, чому є об'єктивні причини. Це і недосконалість законодавства, і низький рівень зарплат з урахуванням навантаження, яке лягає на виконавців. Європейський суд також говорить про те, що в нашій країні з примусовим виконання судових рішень існують серйозні складності, - розповів Віталій Місяць. - Тому ми проводимо подібні заходи, щоб навчити вас мислити нестандартно і знаходити правильний і законний вихід з будь-яких складних ситуацій.

Головним лектором тренінгу виступив завідувач навчально-методичного кабінету підвищення кваліфікації Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України Олександр Кузь, у якого за плечима роки практичної і наукової роботи. В ході заходу він розповів учасникам з якими правовими колізіями вони можуть зіткнутися в своїй роботі і як діяти в таких випадках. Присутні в свою чергу ставили багато запитань і обмінювалися думками з тих чи інших ситуацій.

Нове у базі знань

Жовтень 29
Люстрація в національному законодавстві та міжнародному праві

Роман Рачок, керівник напрямку "Моніторинг влади", Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги

Жовтень 29
Люстрація суддів – реалії та перспективи

Андрій Бурий, Фонд "Право і демократія"

Жовтень 29
Люстрація в європейських країнах

Роман Рачок, керівник напрямку "Моніторинг влади", Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги